Iphone 4s nu se incarca!

sin septembrie anu trecut am teelefonul,ii nou…sincer de o luna si ceva…l-am incarcat cu alt incarcator da nu original…i-am dat si acum resetare si degeaba…dar eu tot nu pot intelege de ce stins se incarca tel normal si aprins se incarca dae cred ca trtebuie sa il las vreo 3 zile sincer…in vreo 5 ore se incarca vreo 15-20%

Nimeni nu a bănuit vreo clipă că nu ai fi sincer. Cred că ar trebui să-l duci la un flăcău care se pricepe, sînt mulți acuma, cu cîțiva lei îți dă un verdict. De vreme ce a fost nou în septembrie, e în garanție, nu? Nu vrei să folosești garanția aia?

Daca as gasio as folosi-o :))))

Trimis de pe iPhone-ul meu

Adică vrei să spui că ai pierdut bucata de hărtie care atestă achiziția? Nu știu cum e acuma, dar nu era nevoie de nicio hîrtie, garanția se face pe baza numărului de serie. Dacă l-ai luat de nou, cum scrii, de undeva, sigur faci rost și de hărtii. Dacă prin „nou” înțelegi că a fost nou pt tine, nu nou la modul absolut, asta e altceva. Nu crezi că, totuși, ar fi bine să iei legătura cu un dealer apple precum iStyle ori Noumax pt a ști precis? Oricum, jucăria trebuie bibilită de cineva care poate da un verdict.

Buna! Am si eu un Iphone 4S, si am o problema…Daca mi se inchide cumva telefonul, el fiind descarcat, si il pun la incarcat nu mi se mai deschide…Aveti cumva o solutie?

Da, să ne dai mai multe informații, de ex. cam cît de veche a jucăria, inclusiv – și mai ales – bateria. 4S ar însemna că are minim 2 ani, nu? Ca în mai toate cazurile de acest fel, cauza e bateria dusă sau aproape dusă.
Totuși, înțeleg că l-ai „înviat” cumva, textul include ideea că l-ai mai deschis așa după ce a făcut prima oară.

Salut!
Am vazut acum cateva zile ca Iphonul meu da semne de mici probleme!
Cand il bag la incarcat cand telefonul este aprins nu incarca,incarca decat cand este stins.Am dat o resoftare ca am crezut ca e vreun BUG de la iOS,dar nu este.
Am cumparat alt incarcator original,dar tot degeaba!Telefonul nu are JailBREAK si nici GEVEYGEVEY!
Cam ce problema are!
Acumulatorul,Bateria…de altceva nu mai imi dau seama!
Daca se poate sa raspundeti,va multumesc!

Ceva in genul problemei tale am si eu,decat ca la mine nu incarca cand este aprins!
Am apelat la rezoftare ca IPhone nou,dar degeaba!
Telefonul nu are JailBreak sau Gevey!
Il am de cand a aparut si nu am schimbat nimic la el deoarece nu a dat semne de duca!

Il am de cand a aparut,nu am schimbat nimic la el deoarece nu a dat semne de duca!

Ce iPhone ai? Tot 4S?
Problema poate fi cauzată de baterie (care trebuie schimbată) sau de conectorul de încărcare. Poți încerca să cureți conectorul, poate o fi intrat ceva mizerie acolo.

Da tot 4S,si o sa incerc sfatul tau!

Salut,am incercat sa curatcurat conectorul cat de bine am reusit,dar nu lam putut curata bine deoarece nu dispun de o surubelnita/imbus cu care sa desfac surubelele capacului,dar tot degeaba!

Cel mai probabil: bateria s-a dus. Cîți ani are?

Sincer sa fiu,nustiu,dar stiu sigur ca nu am schimbato de loc,de cand am luat telefonul(il am de cand a aparut in romania)!
Dar astea sunt sprimele semne de probleme pe care le da de atunci!

Costă vreo 50 de lei să o schimbe flăcăii ăștia care mișună acuma peste sau vreo triplu la un distribuitor autorizat gen iStyle ori Noumax.

Pai si pot sta langa ei sa o schimbe,nu prea am incredere in astia!

Dar eu nu inteleg un lucru,daca este de la baterie de ce incarca cand este stins?

Nu e neapărat să fie bateria de vină. Ziceam mai sus despre conectorul pentru încărcare; dacă nu are probleme cu mizeria atunci e posibil să fie defect. Se poate înlocui așa:

Dar cel mai bine duci telefonul într-un service ca să te lămurești ce are.

Nu vreau sa imblu eu sa il stric mai rau de cat este:)…si la ce pret este acel conector…?

Dacă nu umbli singur în el, du-te la un meșter, sînt mulți acuma și destui serioși. Evident, nu e cert că bateria e de vină, dar cînd sare de 3 ani, este cel mai probabil defect. Pot fi și alte cauze, desigur.