iOS 10 impresii

Nu mai e Control Center, acum e Control Centre? :sweat:

ASta dacă ai British English ca limbă default, altfel Center.

A sărit singur după upgrade, eu nu am pus niciodată așa ceva.

Mi s-a întîmplat și mie asta la un update anterior, și prietenei. S-a schimbat limba, fără intervenția mea. Dar ăla e motivul.

V-a văzut în Europa, unde standardul este British English. Acuma, dacă tot pleacă din U.E., nu este exclus să scoată engleza ca limbă oficială a Uniunii.

Esperanto are o nouă șansă!

Da, curios cum presupun automat americanii că în Europa se vorbește British English. Nici vorbă de asta la noi. Nu știu cum e acuma, dar eu în toată școala am învățat engleză americană.

Și la mine s-au setat toate device-urile pe British English.

Ba pardon, la noi toate manualele erau pe British English și profesoarele insistau că ele ne învață British English. Că noi ne uitam la filme americane, e altceva.

Asta presupune că aveați un prof așa de bun, încît chiar făcea diferența. La noi, de multe ori, se predă Dâmbovița English. Acum, dincolo de glumă, în Europa norma este British English, așa sînt făcute și manualele. Evident, acum mai apar (ca profi, mai ales la școlile private) și vorbitori nativi, care vorbesc conform variantei din țara lui/ei. Și mie se s-ar părea logic ca sistemul să detecteze locația și să seteze în Europa British English. Nu că ar fi mare lucru diferența asta.

După ce că au scos Slide to Unlock, au schimbat și sunetul de lock… :frowning:

iOS10 nu mai suporta protocolul PPTP pentru VPN :astonished: ceea ce e foarte nasol pentru mine. Cum ma mai conectez la VPN-ul firmei?

Ciudat, mie imi merge any connect vpn pe iOS10, vezi sa nu ai ceva in plus poate de setat

Eu folosesc aplicatia nativa si nu mai apare PPTP. Doar IKEv2, IPSec si L2TP.

E nasol că au scos Slide to unlock, mai ales pentru un iPhone 5C care nu are Touch ID și nu poți activa Rest to Unlock…

Aplicația default Clock vine acum cu opțiunea Bedtime, abia astăzi am aflat de ea. Pare interesantă. Sunt curios ce alte detalii îmi mai scapă.

Ia pune mătăluță mâna și studiază, ca să nu-ți mai scape nimica :smiley:

1 Like

31 de pagini! :scream:

Ca să moară de invidie John Siracusa! :smile:

Jailbreak pt iOS 10.

Nu se mai poate da :heart: unei melodii din Lock Screen și nici din Control Center. Trebuie deschis Music și ținut pe melodie sau pe cele 3 puncte. Nașpa, eu așteptam să bage inimioara și în iTunes în notificări sau să permită unor aplicații gen Hyperdock.