Instalare os x el capitan

Salutari tuturor! De cateva zile ma dau cu capul de un Macbook pro model A1278…ii dau sa boot-eze de pe stick si cand se incarca cam trei sferturi din acea bara imi apare in loc de mar acel cerc taiat si asa ramane…aveti vreo idee…!?
Multam anticipat

Sistemul pe acel stick nu e compatibil cu modelul tău de mac și/sau e corupt.
P.S. A 1278 este o carcasă cu modele care se întind pe mai mulți ani, ce generație exact ai? Oricum, Căpitanul – dacă e un stick bine făcut – ar trebui să meargă. Nu ne-ai povestit cum ai făcut stickul, dacă l-ai tras de pe niscai site-uri hack…

Salutari din nou…in cele din urma rezolvat…modelul e de la jumatatea lui 2009…stick-ul il am de la cineva si chiar nu stiu de unde e luat si cum e facut…dar din ce am citit pe aici si alte forumuri tre sa fie facut cu un alt mac daca nu…nu merge…

Păi și cum ai rezolvat? zi două vorbe… unde era problema? presupun că la acel stick

Am incercat cu un alt stick si tot nu a mers…si apoi am incercat cu disc facut de altcineva si am reusit…

Cineva ăla a avut flashul bine făcut și/sau era compatibilit cu ce ai tu.

Asta chiar nu stiu sa-ti spun da a fost sau nu facut bine…presupun ca nu…capitanul imi apare cand ii dau sa instaleze on-line (dar nu merge)