Helppp va rog ... am sters din greseala tot din Mac cred ?

(Cattus Thraex) #21

Mi-am adus aminte că asta am făcut eu când mi-a dat o eroare de acest tip, înainte să instalez W am formatat manual partiția creată de B.C.
De acele drivere ai nevoie după ce se instalează W, deci trebuie puse pe un stick vizibil de W, deci formatat NTFS sau MS-DOS. Pe secvența asta, pune și un utilizat în macOS care citește/scrie partiție NTFS, e util uneori, de ex. ăsta.

Am rezolvat tot, acum merge și Windows 10. Va mulțumesc pentru ajutor…

(Cattus Thraex) #23

Păi dă și tu detalii, ce anume ai făcut acum și nu făcuseși înainte? ERa chestia cu formatarea NTFS înainte de instalarea propriu-zisă? Sau altceva? Ce anume din sfaturile de aici a fost util, ce s-a verificat în practică?

(Cattus Thraex) #24

Deci ne spui au ba? Înțeleg că acuma ești ocupat după rezolvarea problemei.

NU prea ai rabdare… nu e mare lucru de zis… l-am dus la service ca e in garantie oricum… au rezolvat tot…Probabil nu am urmat eu pasii care trebuie… asta au spus…O zi faina tuturor…

(Cattus Thraex) #26

Ba am răbdare, dar – din cele spuse – am dedus că ai rezolvat problema singur, nu la service. Sigur că ăia nu spun ce au făcut.
Nu prea am priceput de ce ești un pic ironic-agresiv, nu e cazul. După ce ne zbatem să dăm soluții, un răspuns gen „mersi, am rezolvat” ne lasă în ceață. Adică am spus bine, prost, am bătut câmpii… Este minim politicos să fi spus ce soluție ai găsit, motiv pt care am și insistat. În final, mesajul e gen „oricum nu aveam nevoie de voi, v-am testat doar să văd ce știți”.

(Balas) #27

De-asta eu nu mă mai obosesc să le răspund unora. Pentru că nu merită. Eu nu se gândesc să citească tutoriale, să aibă rabdare în primul rând, și-au luat mac și deși habar n-au cum să folosească SO-ul, sisteme de fișiere, nici măcar cele din Windows, dar din PRIMA zi ei vor dual-boot. Când pune o astfel de întrebare, trec direct peste.

(Cattus Thraex) #28

Ei, pe principiul ăsta nu ar mai fi forum-uri. Eu cred că acestor oameni trebuie să li se spună clar și ferm, totuși politicos, că NU așa se comportă un om civilizat care cere ajutor, i se dă, după care zice pa.

(Balas) #29

Așa se întâmplă când unii vor să calculeze puteri dar ei nu stiu tabla înmultirii