Garantie Macbook Air- Noumax sau iStyle

Hm… :blush:

Tocmai mi-a ajuns. Se misca excelet, iar aspectul nu e cu mult diferit de apple mouse.

Cum e cu scroll-ul ăla stînga-dreapta, este de maxim interes pt mine. Fă testul cu o pagină lată sau fă-o tu cumva lată ca să testezi dacă merge scroll s-d. Mersi.

@Cattus_Thraex - scroll-ul se misca(are click) doar de la drapta la stanga nu si invers. Rolul acestuia in Safari de exemplu este sa deschizi link-urile intr-un nou tab. Alta functionalitate nu are sau cel putin nu i-am gasit/folosit eu. Nu stiu daca poti configura aceste functionalitati ca din ce am cautat pe net pe mac os nu se poate face acest lucru. Mie mi-ar fi mai util daca click-ul de pe rotita de scroll sar putea configura pentru functia de “back” decat new tab.

Dom’le, eu am măusuleț Logitech cu sîrmă, ca omu’ sărac, și are scroll s-d. Eu m-am obișnuit cu maușii Logitech de peste 10 ani, nu am folosit alți mauși, dar acel maus MS m-ar tenta, am găsit unul și mai deștept, v-am dat linkul mai sus. De aia tot întreb, că dacă-l iau, e gata luat.

daca-mi dai mai multe detalii o sa o fac, insa nu inteleg exact la ce te referi. Scroll-ul eu stiam ca e rotita aia dintre “click-uri”. Aia eu o folosesc doar pentru a “derula” pagina in jos si in sus. Nu stiam ca se poate folosi si pentru stanga dreapta.

Unii mauși, acuma mai toți dintre cei scumpi, au și scroll dreapta-stînga, așa are și al meu, un Logitech USB relativ ieftin, vreo 75 de lei a fost. Rotița aia are un mic joc s~d care mișcă pagina dacă nu se vede cumva marginea din s. ori din d. Mie mi se pare ceva f. util.

MS-ul n-are aceasta functie. De fapt, are doar functii de baza- click dreapta/stanga, scroll sus, jos. Ceea ce imi place la el e precizia si modul in care se misca. Se simte foarte comod in mana si cand il folosesti simti ca si cum ai juca hockey pe mese de alea cu aer, atat de usor se misca.

Bun, faptul că se simte bine în mînă tot e un avantaj.