Garantie Macbook Air- Noumax sau iStyle

O sa ziceti ca e ca in filmele cu prosti, insa m-am dus la iStyle si l-am schimbat cu unul nou, dat fiind ca-l luasem de 48 de ore.

Pe scurt intr-o luna am schimbat 3 macbook air-uri… Acum asta e al 3-lea… sper sa fie ok

Cool :smile:
Totuși, ce anume conduce la instabilitate? Nu pot crede că are defect hard.

sincer nu stiu! cert e ca acum am retineri sa fac ORICE… pana si sa schimb imaginea de la desktop…

Dar am ramas profund impresionat de sistemul “apple asistance support” pe care-l recomand tuturor. Sunt EXTREM de seriosi si chiar daca am avut problemele astea, nu as schimba apple-ul cu nimic. Si cei de la iStyle au fost foarte deschisi sa ma ajute.

Asta a fost ultima conversatie avuta cu operatorul apple. dar nu mai fac update… momentan…

Bogdan Deaconu bogdan.deaconu1992@gmail.com
13:23 (Acum 16 minute)

către Alexandra
but what do you think… could it be because of the soft update from OS X EL Capitan 10.11.3 to 10.11.4 ? Now i am afraid of every existing application…

Alexandra Stamadianou
13:25 (Acum 13 minute)

către mine
engleză
română Traduceți mesajul
Dezactivați pentru: engleză
I don’t think it would be the software update , i haven’t come across this before, and certainly not on 3 Macs in the same week
can you try using your mac without updating to 10.11.4 ?

Bogdan Deaconu bogdan.deaconu1992@gmail.com
13:28 (Acum 10 minute)

către Alexandra
yes, i won’t do the update. I’ll keep it like this.

Si eu cred ca ceva ce ai instalat face aceste probleme, pentru ca altfel care ar fi sansele sa schimbi 3 laptopuri intr-o saptamana, din alta cauza? :smiley: dupa cum a spus si acea operatoare!

Sper sa nu mai intampin problema. La cel pe care mi l-au inlocuit astazi si pe care-l aveam de 2 zile, chiar si dupa ce am repus sistemul de operare tot se bloca. De asta am si sunat la iStyle azi, si ei au fost cei care mi-au propus inlocuirea, deci am acceptat.

I-a uitati aici :slight_smile:

1 Like

Hmm, al meu rMBP Late 2013 nu se blochează. Deci doar astea noi au probleme cu 10.11.4.

Al meu are fix nicio problema si e nou si updatat la zi. Întrebare de noob: o fi de la limba sistemului? Poate face probleme la limba romană…

Se pare ca de vina ar fi driverele Intel pentru ultimele modele de procesoare. De asta au probleme numai modele noi.
Sugerez cei cu probleme sa se inscrie in programul beta la Apple si vor primi update-ul beta la 10.11.5.
Eu am instalat acest beta si merge fara probleme (pe imac).

Pf… si eu care credeam ca-s cel mai ghinionist client apple :smile:

Macar bine ca exista o varianta plauzibila a situatiei. In felul asta cei care poate vor mai avea probleme de genul si nu vor intui cauza, vor stii sa nu faca update. Eu nu am mai facut update. Si astept sa apara versiunea 10.11.5

Asta inseamna ca pot pune flash-ul si toate aplicatiile pe care le utiliza!

Multumesc pentru postare!

Cu placere.

A te înscrie pe beta înseamnă să riști să ai probleme, unele majore. Faptul că, întîmplător, nu ai avut probleme, ba chiar zici că e mai bine, asta nu înseamnă că e și regula. Poți avea necazuri mari, ca atare nu mai face recomandări aiurea.

Nu ești ghinionist, Apple lucrează cu fundul, în loc de cap, în ultimii ani.

T-rex, te rog mie sa nu-mi mai raspunzi personal. Eu ti-am spus mai demult ca renunt sa mai conversez cu tine dar se pare ca orgoliul nu-ți dă pace. Nu-mi spune mie ca fac recomandari aiurea cand tu nu esti in stare sa intelegi contextul problemei.
Îti explic ultima data. Bogdan a spus ca versiunea “stabila” 10.11.4 îi face probleme. Ce alta solutie are decat sa treaca la o versiune superioara, chiar daca beta cand oricum nu poate folosi laptopul datorita SO-ului. Acum ai înteles logica? Dar, te rog, nu-mi raspunde.

In momentul de fata eu nu am facut update-ul, cu toate ca laptopul il cere, insa dau mereu intreaba mai tarziu. Este vreo problema, sa inteleg, daca nu fac update-ul?

De exemplu, personal as dori sa raman la versiunea 10.11.3 si sa astept versiunea oficiala 10.11.5. Din punctul vostru de vedere, este in regula?

Poti trece direct de la Leopard la El Capitan fara probleme (exemplu) nu e musai sa faci update in ordine cronologica. Si eu am pe telefon iOS 8.1 parca si as putea sa ii fac update la zi, daca ar tine si telefonul cu mine :)))

Eu unul intentionez sa revin la Yosemite cat de repede!

Pe 10.11.3 nu ai probleme? Daca nu ai, evident ca nu trebuie sa faci update-ul. Eu am crezut ca esti pe 10.11.4. Oricum nu mai e mult pana la lansaerea oficiala 10.11.5

1 Like

atunci voi ramane pe 10.11.3 pana la lansare. Ms !