Ferestre care se inactivează (bug Yosemite?)

Nu folosesc versiuni beta, am debifată căsuța pe care mi-o indici. E, totuși, ciudat acest comportament.

E drept că în ultima vreme am instalat destule chestiuni, dar toate sînt oficiale, cu ceva vechime, testate și compatibile cu Yosemite, cu licență etc. N-am permisiuni de reparat, nu-s nici băgăcios în ale sistemului (că mai șterg cache-uri sau fișiere de preferințe pentru anumite aplicații nu-i bai). Acum nici să mă apuc să o iau prin eliminare nu-mi prea vine. Arunc totul în sistemului, că nu e cea mai bună gazdă. :smile:

ERa o idee. Eu folosesc Bartender de vreo doi ani, a mers chiar și pe Yosemite pre-release, dar numai cu versiunile beta. Este o aplicație f. bine făcută, deci, dacă nu ești pe 10.10.3 beta, nu cred că e de la Bartender.

Am înțeles. Nu, nu-s pe beta și nici rapoartele din Console nu par a indica vreun vinovat concret. Mă rog, strîng din dinți, ridic o sprînceană și-i dau bătaie mai departe, cred. :smile:

Acum parcă aș fi tentat să-mi îndrept atenția către plugin-urile din Logic, la astea am făcut abuz în ultima vreme, am cumpărat o groază, deși, repet, toate sînt de încredere, de la companii bune și cu ceva vechime. Cum nu cred că avem specialiști în Logic și plugin-uri pentru el aici și nici pe net nu am găsit raportări împotriva celor pe care le am, revin la ideea de mai sus.

Teoretic, orice asemea mic gîndac poate conduce la necazuri. De ce nu faci textul clasic: user nou, delogare, relogare acolo și vezi cum stă treaba. Dacă stă bine, e ceva la nivel de user, dacă tot prost, ceva la sistem în general.

Bună idee.

Problema principală este că tot ce se întîmplă aiurea pare aleator, nu pot ști ce a cauzat, ideea cu șansele cele mai mari de reușită ar fi să stau cîteva ore în Logic, să-l închid, să-l deschid, să probez plugin-uri la rînd ș.a.m.d. Or asta nu-mi prea surîde. În plus, sînt așa de mulțumit de multitudinea de aplicații pe care le-am tot instalat, că nu sînt pregătit emoțional să accept ideea că vreuna mă trădează sau că, și mai rău, trebuie să le potopesc printr-un clean install, să știu o treabă. :smile:

Oricum, am reținut, cred că o să încerc așa cînd mă va scoate suficient din sărite. Mulțumesc.

Nu ți-o fi plăcînd, dar asta pare.