Display dezplit dupa 2 - 3 zile

Iphone 6 cat de curand am fost sa schimb display-ul la cineva si dupa vreo 2-3 zile ce vad eu ca e desprins nu a fost schimbat bine ori lipit bine am fost inapoi si a spus ca telefonul odata ce e schimbat display-ul numai tine ca cum era el nou desi eu tin sa nu cred asta daca stii sa faci un telefon il lipesti bine si gata numai ai probleme cu el nu peste 2-3 zile sa ma astept sa il vad ca e dezlipit pana la jumatea chiar inca o zi in plus ajungeam cu display-ul in mana… deci voi ce parere aveti asa e cum spune el ?

Evident că nu e normal să se desprindă. Probabil că nu se pricepe să-l repare cum trebuie.

Depinde. SI eu am avut o problema cu un iPhone 5 cu display-ul dezlipit intr-o parte. Cum mi-am dat seama? O portiune era mai ridicata, si avea un joc cand apasai acolo. Telefon nou din magazin. Cosmote/ actual Telekom nu a vrut sa-l schimbe pe garantie ( mare atentie daca vrei sa cumperi de la mizeriile astea pe viitor) Am vazut ca la iphone 6 problema e si mai mare. Eu zic sa te duci la el si sa-i spui sa-l lipeasca bine.

Presupun că are o garanție minimă lucrarea aia, te duci la flăcău și-i spui să-l facă minimal bine, dacă se poate maximal.

da la facut mai bine de aceasta data va multumesc.

1 Like