De ce voi renunța la contul de pe iTunes Store România

iTunes Radio, nu are legătură cu posturile der Radio pe care le poți acesa din iTunes, care sunt o mulțime (uneori mă întreb: când mai avem timp de toate acestea), ci cu posibilitatea de a asculta muzica ta preferată la alegere fără să o cumperi. Adică un fel de radio personal, un fel de listă a muzicii tale preferate care nu o ai stocată nicăieri, pe niciun dispozitiv Apple al tău, ci pe serverele Apple și tu pur și simplu o asculți. Sper că m-am exprimat pe înțelesul tuturor. Păcat că această opțiune este doar pentru USA.

iTunes Gift Cards sunt cardurile valorice cu coduri pe care le răscumperi în iTunes Store. Nu au legătură cu cardurile bancare.

Ce vinde domnul „ParMan” acolo sunt carduri bancare preplătite VISA, pe care în SUA le poate oricine cumpăra online și de care ai nevoie dacă iTunes Store îți cere musai un card bancar cu adresă de SUA.

stie cineva de ce nu mai merge sa faci cont itunes de US fara card de credit ? am incercat azi toata ziua variantele de pe tutoriale si nu mi-a iesit. am creat cont de romania fara card si tot degeaba. va rog sa ma ajutati!

Ai încercat cum zice Apple să faci?
Când îți faci contul nou de App Store ai grijă să nu utilizezi un Apple ID deja existent, că nu merge.

Am creat cont de Romania fara metoda de plata insa nu reusesc sa il transfer pr USA.
Am creat adresa noua de mail ca sa fiu sigur.
As vrea sa utilizez doua conturi de iTunes, unul pe Romania si unul pe USA si sa platesc aplicatiile cu gift cards.

Fă-ți un cont nou și alege de la început SUA ca țară. Uită de România. Sper că știi că nu poți folosi card românesc în alt store, deci va trebui să-ți iei gift cards de SUA de pe eBay sau să ți le cumpere cineva din SUA.

incerc acum. sper sa nu ceara metoda de plata

Fă-ți contul așa cum zice Apple: te deloghezi din iTunes Store, apoi setezi țara pe SUA, apoi iei o aplicație gratuită, moment în care te pune să-ți faci cont. Folosește o adresă de email care nu este asociată altui cont Apple.

A mers. Multumesc mult. Acum trebuie sa invat cum sa folosesc iTunes cards ca si plata

nu reuses sa inteleg cum pot cumpara iTunes gift card din romania. teoretic cred ca ar trebui sa fac o plata din banca. are cineva idee cum functioneaza sau un link care sa ma ajute ? multumesc din suflet

Gift cards SUA? Pe alea doar de pe eBay.com le poți cumpăra.

Pai ca sa cumpar aplicatii ori filme pentru apple tv bnuiesc ca numai cu asa ceva pot plati.
Mi-am comandat un apple tv is vreau sa il folosesc cu contul de USA, ceea ce presupune sa inchiriez filme.
Este alta varianta?

http://www.ebay.com/itm/Apple-iTunes-25-US-Gift-Card-Code-Voucher-Certificate-USA-Dollars-United-States-/222061290069?hash=item33b3e26255:g:ktEAAOSwpIdW8MOz

daca as cumpara asa ceva primesc codul pe e-mail ?

Da, îți trimite codul pe email. Ia de la un vânzător cu review-uri bune. Dacă cumperi după amiaza (ora noastră), după ce se trezesc americanii, de obicei primești codul în câteva ore.

super. am sa cumpar azi unul de 25. pe luni imi ajunge apple tv si vreau sa ma joc cu el. era singura jucarie apple care imi lipsea…bine, nu am ipad pro si imac…