Chat topic vol. 3

Iar in Windows folosesc Total Commander. Asa cum spui si tu nici Windows Explorer nu e mai breaz ca Finder.

În fapt primele aplicatii pe care le instalez dupa o instalare curata de SO sunt cele 2 managere de fisiere

Nope, nu de aia. Am nevoie de DFX pentru a putea salva/deschide rapid fișiere în aplicațiile cu care lucrez, fără să pierd timp navigând prin foldere. La mine managementul fișierelor se face în 80% din cazuri în acele ferestre, nu în Finder.

Iar Finder bate de departe Windows Explorer, din punctul meu de vedere. Abia atunci când m-am reîntors la Windows după câțiva ani de Mac am înțeles asta.

Aha, cred ca am inteles gresit eu DFX-u. E un plug-in pe care poti sa-l folosesti in alta aplicatie. O sa-l incerc și eu.

Merită să arunci un ochi pe plugin-urile lui TC. Are de toate si poate gasesti ceva echivalent cu DFX.
https://www.ghisler.com/plugins.htm

Pentru Windows explorer nu se gasesc fiindca nu admite pugin-uri

De la trecerea pe HS ma disperă aplicația mail. La orice mesaj pe care vreau sa-l sterg sau sa-l trec in spam, îmi da eroarea ca mesajul nu a putut fi mutat/șters. Voi pațiți așa ceva?
LE. Am facut și update-ul la versiunea 13.1 beta 5 în speranta ca se va rezolva…degeaba

Eu folosesc Airmail 3 (dar astept un update, pentru ca versiunea 3.52 crashuie, mai ales cand golesc spam-ul. Momentan, folosesc Spark.

HS::Mail - nu am nici o problemă cu el (inclusiv ștergerea mesajelor).

  1. Acestă eroare, la stergere/mutare mesaj, apare pe toate conturile de email setate ?
  2. Ai informatii mai multe despre această eroare ? Un screenshot cu eroarea ne poate ajuta …

Verifică dacă pentru fiecare cont de email sunt setate corect aceste mapări:

Și eu folosesc Airmail 3 și nu fac pac deloc. Nu o folosesc pt contul principal, deoarece nu o pot seta pt iCloud, am urmat pașii sugerați de ei, dar tot nu am reușit. E vreun șpil?

Nu, e vreo setare acolo care te oprește, nu-mi dau seama care. Dă detalii.

  1. Este Spil. Vezi daca ai 2 Factor Autentification activat. Daca da, mergi pe appleid.apple.com, te autentifici. Dupa care la “App-specific passwords” scrii numele aplicatiei “Airmail 3” si iti da o parola. Te loghezi in contul iCloud cu parola aia, nu cu parola ta implicita pentru iCloud.
  2. Am curatat Airmail cu AppCleaner. Pare sa nu mai crape. Mai vedem.

Nu am 2 factor authentication, deci trebuie să o activez, da?
P.S. M-au dus acolo, nu găsesc ceea ce spui. Îmi spune ce înseamnă aia, dar mai departe?

You should definitely pre-order the revolutionary new iPhone X because the design is simply…

(•_•)

( •_•)>⌐■-■

(⌐■_■)

…Top-notch.

A21DF8F6-C155-441C-8C75-E4AE5A281A13

@notJonyIve

1 Like

Daca nu ai setat Two Factor, ar trebui sa te poti loga in contul iCloud cu parola pe care ai setat-o. Eu imi setez parola astfel si nu am probleme cu contul icloud pe Airmail sau pe alti clienti de email non-Apple. La fel pe iPhone sau iPad.

10.13.1 a apărut la instalare.
P.S. Din păcate, se pare că nu rezolvă afișarea ca masă neagră a unor e-mailuri pe monitorul secundar al mini-ului. Ca să le pot citi, trebuie să le mut pe monitorul principal.
51

Și pentru iOS avem un update.

Putem acum să folosim adresa de iCloud (sau @me sau @mac) ca Apple ID.

Puteți verifica aici dacă telefonul vostru suportă semnalele de la sateliții europeni de navigație Galileo.

Spoiler: iPhone 8, 8 plus și X suportă Galileo :slight_smile:

Detalii: The latest iPhone 8, iPhone 8 Plus, and iPhone X are Galileo-enabled | EU Agency for the Space Programme

users of the new iPhones will be able to benefit from more precise positioning that combines GPS, Glonass and Galileo signals. The use of multi-constellation increases signal availability, especially in urban environments, where buildings obstruct the sky and limit the number of satellites visible. In terms of accuracy, Galileo’s modern signal structure has better resistance to multipath, which helps users maintain their position fix when navigating in cities.

YouTube a devenit agresiv cu clipurile sugerate după ce se termină ce urmărești acum. Apare thumbnail mărișor și nu se poate închide. Aproape să ratez faza din cauza asta. :-1:

Vezi daca asta te ajuta. In Safari.53