Chat topic vol.1

Dacă cineva are nevoie de o variantă recentă (2013) a pachetului pentru corectorul ortografic românesc, îl poate găsi aici, în loc să sape pe site-ul OpenOffice, LibreOffice sau prin alte cotloane.

1 Like

Astăzi, cu ocazia lansării oficiale a aplicației Photos, iPhoto se pensionează după 13 ani de muncă. A fost lansat în 2002:

Util: http://www.bedfordshire-news.co.uk/Spock-Live-long-prosper-emoji-iPhone/story-26307637-detail/story.html

1 Like

Bun așa, mă mai scutește de scris atunci când mă conversez pe iMessage cu cineva de pe Vulcan.

Să nu uiți de tastatura klingoniană dacă mai mergi pe Qo’noS. Ultima dată când am fost, am luat una de la un ferengi din Praxis, la suprapreț.

Au început precomenzile pentru Watch. Termenul de livrare a ajuns acum la luna iunie pentru unele modele.

Presupun că s-a sincronizat cu reducerea TVA la produsele alimentare din România. :confounded:

Cam așa e povestea cu vânzările de produse Apple:

:smile:

May the force be with me și să nu afle soția pe ce cheltui eu banii astăzi…

Daca faci si tu afaceri cu ferengi, mai ales dupa ce le stii regulile achizitiei. :smiley:

1 Like

Filmele Star Wars din iTunes Store SUA au subtitrare în limba română! :relaxed:

Apple Care pentru ceasul “de haur” costă de la 1000$ în sus (sursa).

Apple o fi vrînd să se mute în Dubai, Tim și-o fi luat vreun partener arab sau…? :smile:

Apple a prins o piață colosală: snobii bogați, adică aproape toți cei bogați. Dă-i bătaie, neică, ai și în România ciopor.

It’s movie time! :star: :gun: :bomb:

Asta trebuie să rămână aici:

Apple ar trebui să transforme videoclipul ăsta într-o reclamă:

Excelentă realizare!

Tocmai am descoperit și eu Flashlight, o aplicație care îmbunătățește radical Spotlight. Foarte utilă.

2 Likes

Super lucrat, de notă maximă

Excelent, am instalat-o și eu acum. Mă întreb cît o să dureze pînă ce Apple (a) va cumpăra compania sau (b) va publica un update “de securitate” care va anula funcționalitatea Flashlight, pentru a apărea ceva similar în următorul OS X. :smile:

Apple tocmai l-a angajat pe post de intern pe tipul care a făcut Flashlight.