Black Friday 2018 la iStyle

Păi ochesc să-i iau fi- mi unu zilele viitoare😀

Vom avea noul Air de BF? Si la ce pret?
Ca discutie pe langa subiect, si imi cer scuze pentru asta, in sfarsit, dupa ani de asteptare, avem retina pe Air.

De BF nu cred. Daca va fi probabil ca va costa cu 100 lei mai putin decat normal. Din pacate Apple nu se da in vant dupa BF si nici dupa reduceri in general.

Păi a apărut deja prețul pe istyle.ro: 6500 și, respectiv, 7700! Pretty, right?

Fain , da. Inainte Air era la baza listei de preturi pentru portabile Apple. Acum baza s-a dus sus de tot. Tin minte ca am dat 5800 pe un air CTO doar cu crestere RAM de la 4 la 8 gb in 2013. Acum a trecut parese de Macbook la capitolul preturi. Se cam incaleca mai multe aparate la preturile astea Air, MB si MBP.
Oricum practica asta de ridicare a preturilor vad ca a luat amploare la Apple. De la iPhone, iPad si acum la Mac. E prea mica rata de schimbare a hardware-ului pentru a ajunge la profituri grase?!

Apple nu a avut niciodată produse ieftine. Acum însă cred că e vorba de altceva: Apple întreține produse de rutină pt a pregăti o surpriză undeva pe la anul. Dacă acceptăm ideea că ultima lor generație de proc-uri atinge performanțele lui Intel, unii zic că și mai sus de majoritatea intelurilor, atunci e clar că anul viitor așteptăm ceva tare.
Așa cum arată acum, noul Air se cam interferează cu nMB. Avem în schimb mai multe și frecvente generații de iPad Pro, alt semn încotro bate Apple.

Deci, la inceputul postului, MBA era 4000 lei. Acum este 4500 lei.
Astazi am vazut anuntul de pe pagina lor cu privire la BF : https://istyle.ro/blackfriday
Pregatiti-va, ni se pregateste o teapa.

Probabil. Ieri am trecut pe la iStyle Park Lake și mi-au spus că nu mai au programul edu. Probabil vor vinde MBA la prețul de pe cel.ro, 3999 adică.

Acum 11 zile, pe siteul lor, MBA era 4000 lei.
De BF va face “discount” de la 4500 la 4000 lei, iar programul edu va fi reintrodus sub alt nume (tip promotie studenteasca) :smile:

Probabil…

Se pare ca n-a avut un discount asa mare MBA.
Desi era 4500 lei ieri (si 4000 lei acum 2 saptamani), astazi apare ca avand o reducere de doar 200 lei, de la 4200 la 4000.
Iar programul edu nu-l vad sub nicio varianta.

Caută la cel.ro, au la 4000 lei