A cumparat cineva de la ShoppingList in Romania?

As dori sa achitionez un macbook pro 15inch 2018 cu i9+32gb ram+560x(sau vega pro 20 curand)+1tb. Problema este ca la cei de la iStyle, pretul ajunge sa fie enorm…

Dupa multe cercetari am dat de acesti baieti


Aparent cei de la ShoppingList aduc din US direct (apple.com) configuratiile custom, pe langa alte electronice non-apple, la un pret mai muuult decat avantajos. Unde pe iStyle pretul se duce undeva la 22 196,00lei, la cei de la ShoppingList ar ajunge undeva la 16 000,00lei. O economisire considerabila pot sa zic, pentru aceiasi configuratie.

Deci, cineva a luat de la ei? Chiar sunt de incredere?Factura, garantie, retur, tot tacamul? Vad ca au numai reviews pozitive!!

Va rog, niste pareri ar fi de apreciat.
Multumesc frumos!

Eu nu am luat, dar văd că e găzduit de ocazii.ro, ceea ce ar fi un indiciu pozitiv.

Salut,

Ai aflat ceva despre ei?
Sau ai cumparat de la ei?
M-ar interesa si pe mine,

Mersi

Salut, am preferat sa nu. Totusi sunt niste bani enormi…si mai ales sa ii fac transfer, nope. Am preferat si am luat de la pcgarage.ro, am prins modelul de 13" in stoc cel i7+16gb ram custom configurat si l-am luat de acolo, cei drept mai mult, dar macar am avut drept de retur, am garantie, si e magazin in toata regula.

Garanția unui produs Apple este universală, indiferent de unde îl cumperi. Poți verifica asta cu numărul de serie, arată acolo ce fel de garanție are. Sigur, pe secvența că dai banu’ și apoi afli numărul de serie implică un risc, așa că ai procedat prudent.