A apărut Office 2016 Preview pentru Mac

La mine Outlook a început să crape cam mult în ultimul timp.

Azi a mai fost un update, atat Word cat si Excel merg foarte incet acum. Astepti pana creste barba. Dar in schimb a reaparut functia “Draw Table” complet functionala in Word. Folosesc mult tabele ciudate, iar functia asta face Word-ul de neinlocuit pentru mine.

Mda, ca de obicei, la fiecare update de Office 2016 trebuie să descarc ditamai namila de 2 GB. Ăștia de la Microsoft n-au auzit de update-uri „delta”?

Eu nu înțeleg o chestie: am descărcat și eu preview-ul acela gratuit. E drept că nu am mai făcut un update de ceva vreme, acum am 15.13.1 (150807), dar e în continuare gratuit. L-am descărcat de la Microsoft când s-a lansat programul de preview gratuit și nu i-am făcut nici o șmecherie (crack), continuă să funcționeze fără să-mi ceară să-l cumpăr.

Nu mai țin minte exact unde, dar parcă am citit că e disponibil maxim 60 zile, perioada maxim acceptabilă între update-uri. Versiunea de acum e 15.14 (150911).

1 Like

[quote=“Claudiu, post:24, topic:503”]
E drept că nu am mai făcut un update de ceva vreme, acum am 15.13.1 (150807), dar e în continuare gratuit. [/quote]

Ai verificat dacă te lasă să salvezi fișierele?

Da, mă lasă, nu am avut probleme, lucrez normal cu el.